Modlitwa Sobieszczaków

»Wysławiajcie ze mną Pana wszystkie dzieła Pańskie« Ps 34


ZAPRASZAMY CIĘ DO WSPÓLNEJ MODLITWY
W KAŻDY CZWARTEK O GODZINIE 7.00
W KOŚCIELE OO. KARMELITÓW NA PIASKUOd rekolekcji wielkopostnych w 2003 roku grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie spotyka się na wspólnej modlitwie. Co tydzień o świcie, nie zważając na niewyspanie, zbieramy się przy ołtarzu bazyliki pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku u ojców karmelitów. Wielbimy Boga i prosimy Go w ważnych dla nas intencjach. W ten sposób tworzymy wspólnotę nie tylko z Nim, ale także ze sobą, a razem łatwiej pokonywać trudy codzienności w naszym liceum.

Od początku modlimy się słowem Bożym. To piękna modlitwa, którą Kościół praktykuje od wieków. Każdy kapłan i zakonnik, a także świecki katolik zaproszony jest do takiej modlitwy. O świcie odmawia się modlitwę poranną, ze staropolska zwaną jutrznią, która jest uwielbieniem Boga.

Do naszej - raczkującej dopiero - wspólnoty może przyłączyć się każdy, kto ma na to ochotę. Szczególnie zaproszeni są wszyscy uczniowie, absolwenci i nauczyciele II Liceum. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie, wiedza, formalności, modlitewniki. Wystarczy nastawić na odpowiednio wczesną godzinę budzik i przyjść na ulicę Karmelicką 19.

Uwaga: Jutrznie skończyły się chyba w roku 2004.